Chemie

Chceš pochopit, jak fungují chemické procesy v lidském těle nebo ve světě kolem nás? Chceš experimentovat? Pak je studium chemie přesně pro Tebe. Můžeš se podílet na přípravě nových funkčních materiálů, objevovat nové cesty syntézy léčiv, zkrátka poznávat jak funguje svět kolem nás. Pokud Tě to láká stejně jako nás, pojď studovat a bádat k nám na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy.

Jaké studijní programy nabízíme a co si máš vybrat? Zjisti jak vypadá a co obnáší studium na Chemické sekci PřF UK, jakým vědeckým oblastem se věnujeme a jaké další možnosti při studiu máš.

 

DOD proběhnou 19.-20. ledna 2024.

STUDIJNÍ PROGRAMY:
CHEMIE, BIOCHEMIE, KLINICKÁ A TOXIKOLOGICKÁ ANALÝZA, CHEMIE SE ZAMĚŘENÍM NA VZDĚLÁVÁNÍ, MEDICINÁLNÍ CHEMIE, CHEMIE A FYZIKA MATERIÁLŮ, SCIENCE

 

Kdy: pátek 19.1. (8:00 - 17:00) a sobota 20.1. (8:00 - 14:00)
Kde: Hlavova 8

 

Informační přednáška o studiu chemických studijních programů 
posluchárna CH1
pátek (10:00, 14:00)
sobota (10:00, 12:00)

Proděkan chemické sekce tě přivítá v hlavní přednáškové místnosti. Poskytne ti základní informace o studiu chemie u nás. Podrobnosti se potom dozvíš na dalších stanovištích.

 

Podrobnější informace k jednotlivým studijním programům
pátek (9:00, 11:00, 13:00, 15:00)
sobota (9:00, 11:00, 13:00)

Přímo garant oboru nebo jím vybraný zástupce ti zodpoví otázky týkající se studia daného programu. Můžeš s ním probrat zaměření oboru, rozdíly mezi jednotlivými obory, uplatnění v praxi a mnoho dalšího. Dostaneš informace o studiu chemických studijních programů: Science; Chemie; Medicinální chemie; Chemie a fyzika materiálů; Chemie se zaměřením na vzdělávání; Biochemie a Klinická a toxikologická analýza.

 

Zeptej se přímo studentů v Knihovně chemie
pátek (8:00 - 17:00)
sobota (8:00 - 14:00)

Zajímají tě praktické věci o životě v Praze a studiu na UK? V Knihovně chemie si můžeš popovídat se současnými studenty i možnými budoucími spolužáky.

 

Otevřené laboratoře
pátek (8:00 - 17:00)
sobota (8:00 - 14:00)

Chceš vidět naše špičkové laboratoře naživo? Po celou dobu bude ke každému oboru otevřena nějaká laboratoř, abys viděl, co tě u nás čeká. Laboratoř učitelství chemie, Chemická biologie a biokatalýza, TEM, Funkcionalizace organických sloučenin, Asymetrická syntéza, Medicinální chemie, Laboratoř heterogenní katalýzy, Biomateriály a další.

Jak to vypadá na chemické sekci?

Chceš se dozvědět základní informace o studiu chemických programů na PřF UK a zároveň si prohlédnout jak to u nás vypadá a na co se při studiu můžeš těšit? Video napoví.

Zeptejte se na vše, co vás zajímá

Máš otázky ke studiu Chemie? Chceš vědět jaký program zvolit a jaké nároky na Tebe budou kladeny? Jaké předměty, rozvrh a zkoušky Tě čekají? Jaké další aktivity nabízíme? Nebo dokonce jaké budeš mít uplatnění? Neváhej se obrátit na naše studenty, kteří jsou připraveni odpovědět na všechny Tvé otázky.

Podívejte se nejprve na často kladené otázky.

Vstupte do chatovacího fóra

Bakalářské a magisterské studijní programy na PřF UK

Bakalářské programy sekcí:

Biologie
Geografie
Geologie
Chemie
Životní prostředí

Magisterské programy sekcí:

Biologie
Geografie
Geologie
Chemie
Životní prostředí