prof. RNDr. Tomáš Cajthaml, Ph.D.

analytický chemik, Ústav pro životní prostředí PřF UK

"Přírodověda je zábavné dobrodružství a studium životního prostředí v dnešním světě dává jasný smysl. Přírodovědecká fakulta UK představuje prestižní vzdělávací instituci na nejlepší a nejtradičnější univerzitě u nás. Proto jsem o jiné škole příliš neuvažoval…"

Bakalářské studium na Ústavu pro životní prostředí

Ochrana životního prostředí

Studium je zaměřeno na přírodovědné aspekty environmentální problematiky, zejména na složky životního prostředí a na vlivy, které prostředí pozměňují. Studovaná a přednášená témata zahrnují kromě základů přírodních věd též atmosféru a klima, znečištění a ochranu vod, ekologii obnovy a krajinnou ekologii, nakládání s odpady a jejich zneškodňování, péči o biodiverzitu, zdravotní aspekty ochrany prostředí, právo životního prostředí a další. Výuka je založena na moderních poznatcích světové vědy a na zkušenostech domácí i mezinárodní praxe.

Přijímačky

papouch-rever.png

Úspěšné řešitele přírodovědných olympiád, středoškolské odborné činnosti nebo vybraných korespondenčních seminářů přijímáme bez nutnosti absolvování přijímacích zkoušek. Pro některé studenty prvních ročníků máme připraveno motivační stipendium ve výši 30 tis. Kč.

K úspěšnému zahájení vaší cesty přírodovědce je nutné se mít na pozoru před "deadline" k podání přihlášky. K bezpečné cestě za studiem následujte našeho Průvodce přijímacím řízením a žádný termín odevzdání přihlášky nebo přijímacích zkoušek nepropásnete!

Průvodce přijímacím řízením
DSC-9315.jpg
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace