Uplatnění našich absolventů

Jednotlivé studijní programy mají na své stránce blíže specifikováno, jakým způsobem a na jakých pozicích se může příslušný absolvent uplatnit. 

Na absolventské stránce fakultního webu si můžete přečíst o úspěších našich absolventů a také rozhovory s nimi.

Kariérní poradenství

Mentoring je progresivní koncept kariérního vývoje, který využívá přenos zkušeností mezi mentorem a jeho mladším kolegou ("mentee"). Takové předávání zkušeností probíhá v reálných situacích, zejména přímo na pracovišti. Jde o dobrovolnickou aktivitu s původem ve skandinávských zemích.

Dále se studenti mohou zúčastnit studentských pracovních stáží. Pro absolventy již existuje nabídka pracovních míst ve spolupracujících firmách. V březnu pořádáme Kariérní den PřF UK ke zprostředkování kontaktů mezi zaměstnavateli a budoucími absolventy.

Více informací

Naši absolventi

Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

Absolvent oboru Biologie

bývalý rektor Univerzity Karlovy

RNDr. Sanjaasuren Oyun

Absolventka oboru Geologie

bývalá ministryně pro životní prostředí a zelený rozvoj Státu Mongolsko

prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc.

Absolvent oboru Biochemie

bývalý ředitel Ústavu molekulární genetiky AV ČR

Prof. RNDr. Petr Pyšek, CSc.

Absolvent oboru Biologie

patří mezi 3 tisíce nejvíce citovaných současných badatelů na světě

Mgr. Jan Duspěva

Absolvent oboru Geotechnologie

předseda představenstva Čepro a.s.

RNDr. Jan Kára, CSc.

Absolvent oboru Sociální geografie a geoinformatika

diplomat, velvyslanec a stálý představitel mise ČR při úřadovně OSN v Ženevě

prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.

Absolventka oboru Biochemie

bývalá předsedkyně AV ČR

Mgr. Miroslav Bobek

Absolvent oboru Biologie

ředitel Zoo Praha

Mgr. Richard Brabec

Absolvent oboru Geologie

současný Ministr životního prostředí

Aktuálně

O hydrologické bilanční rovnici a co je v této rovnici v současné době nejzávažnější; jaké postupy hydrologové navrhují a že akumulace vody je kontroverzní téma i na naší alma mater; o (ne)hospodaření pitnou vodou a její ochraně, ale i o tom, že výjimečná výstava Amazonka míří z České republiky do Latinské Ameriky se dočtete v rozhovoru s hydrogeografem profesorem Bohumírem Janským pro časopis Forum Magazín Univerzity Karlovy.

Publikováno 22.3.2024

Nadační fond Přírodovědecké fakulty UK, v jehož statutu je podpora pedagogické, vědecké a výzkumné činnosti vykonávané na fakultě, vyhlašuje i letos výzvu pro podávání žádostí o příspěvek na cestu studentky nebo studenta do zahraničí na zkušenou. Žádost mohou podat pouze studenti PřF UK magisterského nebo doktorského studia, a to do 7. dubna 2024. Hlavním poskytovatelem příspěvku je Nadační fond IOCB Tech v rámci svého projektu "Stipendium Nadačního fondu IOCB Tech".

Publikováno 21.3.2024

Srdečně zveme všechny absolventky a absolventy, kteří si v letošním roce připomenou výročí 50 let od svého absolutoria na naší fakultě, na Zlatou promoci. Ta se již tradičně koná ve Velké aule pražského Karolina v sobotu 13. dubna 2024. Těšíme se na vás!

Publikováno 31.1.2024

Prezident České republiky Petr Pavel a ministr školství Mikuláš Bek předali 12. prosince 2023 jmenovací dekrety dvaceti sedmi osobnostem Univerzity Karlovy. Nejvyšší akademický titul převzali nově jmenovaní ve Velké aule pražského Karolina. Prof. RNDr. Markéta Martínková, Ph.D., prof. Josef Novotný, Ph.D. a prof. RNDr. Martin Ouředníček, Ph.D. jsou spojeni s naší fakultou. Gratulujeme!

Publikováno 13.12.2023