Uplatnění našich absolventů

Jednotlivé studijní programy mají na své stránce blíže specifikováno, jakým způsobem a na jakých pozicích se může příslušný absolvent uplatnit. 

Na absolventské stránce fakultního webu si můžete přečíst o úspěších našich absolventů a také rozhovory s nimi.

Kariérní poradenství

Mentoring je progresivní koncept kariérního vývoje, který využívá přenos zkušeností mezi mentorem a jeho mladším kolegou ("mentee"). Takové předávání zkušeností probíhá v reálných situacích, zejména přímo na pracovišti. Jde o dobrovolnickou aktivitu s původem ve skandinávských zemích.

Dále se studenti mohou zúčastnit studentských pracovních stáží. Pro absolventy již existuje nabídka pracovních míst ve spolupracujících firmách. V březnu pořádáme Kariérní den PřF UK ke zprostředkování kontaktů mezi zaměstnavateli a budoucími absolventy.

Více informací

Naši absolventi

Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

Absolvent oboru Biologie

bývalý rektor Univerzity Karlovy

RNDr. Sanjaasuren Oyun

Absolventka oboru Geologie

bývalá ministryně pro životní prostředí a zelený rozvoj Státu Mongolsko

prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc.

Absolvent oboru Biochemie

bývalý ředitel Ústavu molekulární genetiky AV ČR

Prof. RNDr. Petr Pyšek, CSc.

Absolvent oboru Biologie

patří mezi 3 tisíce nejvíce citovaných současných badatelů na světě

Mgr. Jan Duspěva

Absolvent oboru Geotechnologie

předseda představenstva Čepro a.s.

RNDr. Martin Kolouch

Absolvent oboru

Business systems IT Director ve spol. HOPI Holding.

RNDr. Jan Kára, CSc.

Absolvent oboru Sociální geografie a geoinformatika

diplomat, velvyslanec a stálý představitel mise ČR při úřadovně OSN v Ženevě

prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.

Absolventka oboru Biochemie

bývalá předsedkyně AV ČR

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.

Absolvent oboru

bývalý primátor hl. města Prahy

Mgr. Miroslav Bobek

Absolvent oboru Biologie

ředitel Zoo Praha

Aktuálně

Jedním ze stipendistů Nadace Experientia pro rok 2021 je doktorand naší fakulty Athansios Markos , který bude na prestižní univerzitě ETH v Zurichu vyvíjet nové reakce, umožňující zkoumat biomolekuly v živých organismech. Rozšíří řadu již 17 excelentních mladých chemiků, kteří díky nadační podpoře dostali šanci vycestovat na roční stáž na špičkové zahraniční vědecké pracoviště.

Publikováno 28.6.2021

Bez online map či aplikací vztažených k prostoru se už neobejdeme. Máme je v mobilech, kdy s využitím GPS souřadnic nacházíme rychlé rady, odkud nám jede nejbližší spoj nebo kam – a kudy – vyrazit do restaurace. Mapy propojené s daty vizualizují volební preference, památky, očekávané srážky i počty hospitalizovaných osob s koronavirem... Vedle většiny běžných uživatelů existují i ti, kteří si do map něco „zakreslují“ a přímo vpisují, například top pivnice či přímo pivovary, dobyté vrcholy nebo různé destinace. Dle slov docenta Štycha z katedry aplikované geoinformatiky a kartografie PřF UK díky multilicenci došlo k výraznému posunu vývoje a aplikaci GIS v mnoha vědních disciplínách na Univerzitě Karlově.

Publikováno 16.6.2021

Srdečně zveme všechny zájemce na online seminář na téma "Pracovní příležitosti výzkumu léčiv a zdravotnických prostředků", který proběhne 18. 5. 2021 od 13.00 do 14:30 na platformě Microsoft Teams. Prezentuje Odborná sekce pro vzdělávání ACRO-CZ. Účast na webináři je zdarma.

Publikováno 12.5.2021

Univerzita Karlova přichystala další ročník tradičního DNE CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ a s ním i pestrý program včetně zábavného kvízu o ceny. Letos bude probíhat online formou a to v sobotu dne 10. 4. 2021 od 14:30. Těšíme se na všechny zájemce.

Publikováno 30.3.2021
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace