Globální migrační a rozvojová studia

Globální migrační a rozvojová studia

Magisterský studijní program Globální migrační a rozvojová studia poskytuje teoretické vzdělání a praktické dovednosti zájemcům o otázky mezinárodního rozvoje, mezinárodní migrace, integrace cizinců a související problémy. Důraz je položen na zasazení aktuálních problémů do kontextu dlouhodobých změn globálního systému. Jde o interdisciplinárně (mezioborově, mezifakultně i meziuniverzitně) zaměřený program magisterského stupně, který poskytuje zajímavou možnost k pokračování studia absolventům široké škály bakalářských studijních programů, jak sociálně vědně, tak přírodovědecky, resp. environmentálně zaměřených. Studium je zakončeno státní zkouškou a obhajobou diplomové práce.

Kde se
uplatním

Absolvent navazujícího magisterského studijního programu Globální migrační a rozvojová studia je připraven na práci v soukromých, veřejně prospěšných, státních i mezinárodních organizacích zabývajících se problematikou mezinárodní migrace a integrace cizinců, mezinárodního rozvoje, rozvojové spolupráce, rozvojového vzdělávání a dalšími souvisejícími otázkami doma či v zahraničí. Absolvent je schopen kriticky a v širších souvislostech analyzovat témata v rámci zmíněného zaměření, identifikovat příčiny problémů a navrhovat, zpracovávat i hodnotit projekty v praxi. Na druhé straně absolvent také získává náležité teoretické znalosti, které mu v kombinaci s osvojením kvantitativních i kvalitativních metod poskytují možnost vědecko-výzkumného uplatnění v rámci doktorského studia, jakož i možné další akademické kariéře.

Co se naučím

Orientační studijní plány (seznam přednášek) pro jednotlivé studijní programy/ obory najdete zde – https://web.natur.cuni.cz/study/karolinka/ (upozornění: studijní programy prochází reakreditací a studijní plány se tak oproti roku 2019/2020 mohou měnit).

Chci jít na tento program/obor

Průvodce přijímacím řízením

Aplikace pro uchazeče

Aplikace pro uchazeče Studuj Přírodovědu na Karlovce tě provede Dnem otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, pomůže Ti zorientovat se v přijímacím řízení a dovede tě úspěšně až k začátku studia na naší fakultě.

Stahuj aplikaci na:

Google Play   App Store
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace