Organická chemie

Organická chemie

Studium organické chemie zahrnuje získání široké škály informací v oblasti organické chemie, molekulární spektroskopie a v oboru syntézy organických sloučenin. V návaznosti na projekt diplomové práce je následně studium interně zaměřeno do oblasti syntetické chemie, fyzikální organické chemie, bioorganické chemie či syntézy a využití značených sloučenin. Studijní plán je nezávisle na zaměření profilován tak, aby komplexně pokrýval požadavky, kladené na absolventa programu Organická chemie a umožnil jeho vysokou uplatnitelnost jak ve výzkumu, tak i v praxi. Součástí studijního plánu je i nabídka doporučených volitelných předmětů, které pokrývají mezioborové vztahy, především z hlediska biologické aktivity organických sloučenin, interpretace struktury a analýzy složek ekosystému.

Kde se
uplatním

Absolvent programu má pokročilé znalosti organické chemie včetně metod moderní organické syntézy, stereochemie, a mechanismů organických reakcí. Rovněž disponuje teoretickými i praktickými znalostmi v oblasti identifikace struktuiry organických sloučenin instrumentálními metodami, v oblasti separačních metod a obecně analýzy organických sloučenin. Nedílnou součástí jsou i praktické laboratorní dovednosti a orientace ve světové odborné literatuře a databázích týkajících se oboru. Podle zaměření diplomové práce potom získává speciální znalosti v mezioborových oblastech (anorganická chemie, biochemie, makromolekulární chemie, chemie izotopů nebo biologie). Kompetence jsou především v syntetických a analytických metodách spojených s výzkumem v oboru organické chemie. Využitelnost absolventů programu je směřována především do výzkumné sféry, vývoje prakticky využitelných syntetických metod či analytických aplikací spojených s organickou chemií.

Co se naučím

Orientační studijní plány (seznam přednášek) pro jednotlivé studijní programy/ obory najdete zde – https://web.natur.cuni.cz/study/karolinka/ (upozornění: studijní programy prochází reakreditací a studijní plány se tak oproti roku 2019/2020 mohou měnit).

Chci jít na tento program/obor

Průvodce přijímacím řízením

Aplikace pro uchazeče

Aplikace pro uchazeče Studuj Přírodovědu na Karlovce tě provede Dnem otevřených dveří na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, pomůže Ti zorientovat se v přijímacím řízení a dovede tě úspěšně až k začátku studia na naší fakultě.

Stahuj aplikaci na:

Google Play   App Store
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace