Geologie

Položili jste si někdy otázky, jak a proč vznikají sopky a zemětřesení? Jak a kde vznikají ložiska nerostných surovin? Kdy a proč vznikli trilobiti? V jakém podloží se staví dálnice a tunely? Existuje život mimo naši planetu? Co můžu udělat pro ochranu podzemních vod? Trávíte rádi čas venku v přírodě? V tom případě je pro vás studium geologie jasná volba! Vyberte si ze široké škály studijních programů.

Geologie není nudná věda, či nucený zdroj obživy. Je to specifický životní styl, který vám dá naplno pocítit dobrodružství a zároveň vám bude obživou. Pojďte s námi poznávat naší planetu, procesy jejího vzniku a prostředí, ve kterém žijeme. Pokud s námi chcete zůstat ve spojení i nadále, sledujte náš Instagram.

 

Program DOD 2023: pátek + sobota (Albertov 6)

Informační přednáška o studiu - Velká geologická posluchárna (11:30 - 12:30)

Prohlídky muzeí - Mineralogické muzeum, Chlupáčovo muzeum historie Země

Paleontologie v praxi

Doprovodný program

Život na fakultě aneb ukázka fakultních spolků

Prohlídka zázemí geologické sekce

Pojďte se s námi projít po geologické části fakulty, která se může stát vaším zázemím na dobu studia. Prohlédněte si některé posluchárny, laboratoře, knihovny, Chlupáčovo muzeum historie Země a Mineralogické muzeum.

Živé chatování s geology

Připravili jsme pro vás živý chat se studenty geologie, kteří jsou připraveni reagovat na veškeré vaše dotazy. Neváhejte se ptát na informace o nabídce předmětů, výuce přednášek, nebo praktických laboratorních a terénních cvičeních, či o zkušenostech se sportovními kurzy, ubytováním a stravování.

Podívejte se nejprve na často kladené otázky.

Vstupte do chatovacího fóra

Bakalářské a magisterské studijní programy na PřF UK

Bakalářské programy sekcí:

Biologie
Geografie
Geologie
Chemie
Životní prostředí

Magisterské programy sekcí:

Biologie
Geografie
Geologie
Chemie
Životní prostředí